Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άνετη πρόκριση στα ημιτελικά για τον Ολυμπιακό

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 2-1 στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα του αγώνα, αλλά στα επόμενα δέκα λεπτά ο Ολυμπιακός πέτυχε εννέα (!) αναπάντητα γκολ (παρότι έχασε πέναλτι με τον Δερβίση) και “καθάρισε” από πολύ νωρίς τον προημιτελικό. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι “ερυθρόλευκοι” είχαν 100% στον παραπάνω (5/5) ως τα μέσα του τρίτου οκταλέπτου, ενώ σημείωσαν έξι γκολ στην κόντρα. Στην τελευταία περίοδο, ο Χέρβο Κόλιανιν χρησιμοποίησε κάτω από τα δοκάρια τον 20χρονο Θόδωρο Δαμίγο, ενώ σκόραραν όλοι οι παίκτες γηπέδου των νικητών, πλην του Ιπποκράτη Χαλυβόπουλου.

Τα οκτάλεπτα: 2-6, 2-5, 1-5, 2-5

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Βασιλείου

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Νταλάπας, Λασκαρίδης, Ν. Προσινικλής 1, Καπράγκος, Κεχαλάρης, Τσολακούδης 2, Ξυλάς, Ντέλιτς 1, Πολ. Προσινικλής 1, Κούπμαν 1, Μπιμπλιάς, Σιορδίλης, Σαλέχ 1, Καρατζάς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χέρβο Κόλιανιν): Μπίγιατς, Λόντσαρ 2, Γενηδουνιάς 4, Φουντούλης 1, Γούβης 1, Δερβίσης 1, Αλαφραγκής 2, Δήμου 3, Νικολαΐδης 2, Παπαναστασίου 2, Δαμίγος, Γκίλλας 3, Ιπ. Χαλυβόπουλος.//N.

Πηγή: ertsports.gr